Przejdź na home office

Praca zdalna stanowi dobre rozwiązanie dla wielu pracowników. Dzięki niej swoje obowiązki można wykonywać w domowym zaciszu. To komfortowe rozwiązanie, które nie wymaga wychodzenia z domu. Dlatego wielu pracowników w trakcie trwania pandemii je pokochało. Home office generuje również spore oszczędności dla firmy. Jak przejść na pracę w trybie zdalnym bez obaw o zmniejszenie wydajności pracowników?

Zrezygnuj ze stacjonarnego biura

Rezygnacja z wynajmu lokalu lub decyzja o jego sprzedaży powinna być przemyślana. Jeżeli pracownicy wykonują swoje działania głównie na laptopach i działają w internecie, to nie ma przeszkód, by nie zrezygnować z takiego miejsca. Pamiętaj, że rezygnacja z pracy w stacjonarnym biurze nie zwalnia pracodawcy z obowiązku zapewnienia pracownikowi niezbędnego wyposażenia. Praca powinna odbywać się na służbowym komputerze przygotowanym do pracy, czyli z zainstalowanymi programami.

Rezygnacja ze stacjonarnego biura pozwala sporo zaoszczędzić. Wynajem pochłania dużą część budżetu, podobnie jak rachunki za prąd, czy wodę. Powinieneś również pamiętać, że opłaty teraz będzie ponosił pracownik – warto rozważyć chociaż niewielki dodatek do wynagrodzenia. Wiele firm praktykuje odpowiednią dopłatę, która ma odciążyć portfel. Jednocześnie stanowi miły gest w stronę drugiej strony. Zamiast tradycyjnego lokalu wybierz biuro wirtualne Warszawa. Dzięki odpowiedniemu pakietowi zyskasz wirtualny adres, skany korespondencji, a nawet dedykowany numer telefonu. Cena jest atrakcyjna, a w porównaniu z tradycyjnym wynajmem – wręcz niska. Prestiżowy adres możesz umieścić na materiałach reklamowcy czy w social media. Dzięki niemu wszystkie paczki czy listy będą trafiały do biura, w którym odbiorą je pracownicy. Twoje prywatne dane zostaną zachowane w tajemnicy, a korespondencja zawsze odebrana. Pożegnaj problem awizo i postaw na rozsądne rozwiązanie.

Oszczędzaj i inwestuj

By rozwinąć firmę, trzeba w nią najpierw zainwestować. Zaoszczędzone na wynajmie pieniądze przeznacz na szkolenia czy warsztaty dla pracowników. Przyda się również wymiana sprzętu na lepszy oraz premie dla tych, którzy pracowali skrupulatnie i efektownie. Warto doceniać swoich pracowników. Wówczas zyskają większą motywacją i poczują się wartościowi. Jeżeli będziesz chciał przeprowadzić rekrutację, omówić ważne tematy czy spotkać się z potencjalnym współpracownikiem to dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie sali konferencyjnej, którą udostępnia biuro wirtualne. W komfortowych warunkach i za niewielką opłatą możesz cieszyć się z cichego miejsca, idealnego do załatwiania spraw biznesowych.

Przejście na pracę zdalną wymaga zarówno od pracownika, jak i od pracodawcy odpowiedniego wdrożenia. Kilka pierwszych dni z pewnością będzie trudnych. Istnieje wiele rozpraszaczy, które mogą wpłynąć negatywnie na jakość pracy. Z kolei pracodawcom towarzyszy uczucie braku kontroli nad wykonywaniem poszczególnych czynności. Problem można łatwo rozwiązać – dzień można zacząć od krótkiego spotkania online i przedstawienia planu działania. Wówczas będziesz wiedział, nad czym dana osoba pracuje, a pracownik dostanie jasne polecenie co do wykonywania swoich zadań. Postępy pracy możesz śledzić przy pomocy dedykowanych programów. Wszystko jest możliwe, wystarczy odpowiednia organizacja i narzędzia.

skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon kontaktowy
ZOBACZ NA MAPIE

wirtualne biuro

Dokładny adres:

ul. Nowogrodzka 64/43

02-014 Warszawa

tel: +48 733 733 510

tel: +48 22 300 10 11

e-mail: kontakt@wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl

wirtualne-biuro-warszawa.eu

2020 © Wszystkie prawa zastrzeżone