Prowadzisz małą firmę? Zaoszczędź na kosztach wynajmu!

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z wysokimi kosztami, co może być kłopotliwe szczególnie dla właścicieli mniejszych biznesów. Warto więc szukać oszczędności, które z powodzeniem przeznaczysz na rozwój swojej działalności i tym samym zwiększysz swoją pozycję na rynku. Sprawdź, które koszty są niezbędne, a które można zoptymalizować.

Koszty prowadzenia własnej firmy

Koszty, których nie unikniesz prowadząc własną firmę to wszelkie opłaty administracyjno-skarbowe, na które składają się ubezpieczenia społeczne (ZUS) oraz w niektórych przypadkach wpłaty na PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Dochodzi do tego podatek dochodowy – masz do wyboru 4 formy opodatkowania: podatek PIT, podatek CIT, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, karta podatkowa, które zależne są od formy prawnej Twojego biznesu. Nie unikniesz także VAT-u, którego stawka przy sprzedaży towarów i usług na terenie kraju oraz przy Wewnątrzwspólnotowej Dostawie Towarów wynosi 23%.

Na koszty prowadzenia własnej firmy składają się również bieżące wydatki związane między innymi z prowadzeniem biura. To nie tylko opłata za czynsz, ale również media (prąd, woda, gaz), całe wyposażenie przestrzeni, czyli meble, materiały biurowe, elementy wystroju czy przedmioty zaplecza socjalnego. Możesz ich uniknąć, wybierając biuro wirtualne (Warszawa). To usługa oparta na pełnym outsourcingu obsługi biurowej w ramach, której zapewnimy Ci adres w samym centrum stolicy bez ponoszenia wysokich opłat. Dzięki temu możesz dysponować prestiżową lokalizacją pracując z dowolnego miejsca na ziemi. Praca w trybie home office zyskuje na popularności, przekonaj się czy sprawdzi się także w Twoim przypadku. 

Wirtualne biuro – szereg korzyści

Do pozostałych kosztów prowadzenia działalności dochodzą także kwestie związane z zakupem specjalnych programów, z zatrudnieniem pracowników czy obsługą księgowości. Te koszty również pomoże Ci obniżyć wirtualny adres. Decydując się na usługę, nie musisz zatrudniać dodatkowej kadry do obsługi administracyjno-biurowej, ponieważ całą korespondencją firmową zajmą się nasi specjaliści. Wszelkie listy i przesyłki odbierzemy, posegregujemy, zarchiwizujemy, a w razie konieczności także zeskanujemy i prześlemy na Twój adres mailowy. Dzięki temu jesteś na bieżąco z całą dokumentacją, a odbierasz ją w dogodnym dla siebie terminie. Możesz także zdecydować się na dedykowany numer telefonu z przekierowaniem na prywatną komórkę, co pozwoli ochronić Twoją prywatność, a dodatkowo wygląda w pełni profesjonalnie.

Oferujemy również wsparcie i doradztwo księgowe. Nasza kadra chętnie służy pomocą i odpowie na wszelkie nurtujące Cię pytania. Podpowie, którą formę opodatkowania najlepiej wybrać i zadba o terminowe rozliczenia. Wirtualne biuro to doskonała opcja dla mniejszych firm, ale również dla freelancerów, startupów, a także dla większych przedsiębiorstw, które zdecydowały się przejść na tryb pracy zdalnej. Koszty wynajmu fizycznego lokalu sięgają ogromnych kwot – warto rozważyć opcję wirtualną, której koszt wynosi jedynie kilkadziesiąt złotych miesięcznie, przy czym zyskujesz szereg dodatkowych korzyści dla swojego biznesu.

skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon kontaktowy
ZOBACZ NA MAPIE

wirtualne biuro

Dokładny adres:

ul. Nowogrodzka 64/43

02-014 Warszawa

tel: +48 733 733 510

tel: +48 22 300 10 11

e-mail: kontakt@wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl

wirtualne-biuro-warszawa.eu

2020 © Wszystkie prawa zastrzeżone