Praca zdalna – poznaj jej zalety

Praca zdalna polega na wykonywaniu zadań powierzonych przez pracodawcę poza siedzibą firmy, zwykle jest to prywatne mieszkanie. Często nazywana jest także telepracą lub e-pracą, głównie ze względu na fakt wykorzystywania w niej nowoczesnej technologii, a wyniki prowadzonych działań przesyłane są przez Internet. Kontakt przebiega głównie za pośrednictwem poczty elektronicznej i internetowych komunikatorów. Sprawdź, dla kogo to odpowiedni rodzaj pracy i jakie są jej plusy.

Praca zdalna to gwarancja komfortu dla pracownika

Za największą zaletę pracy zdalnej uznaje się komfort, który wynika z dużej swobody. Przede wszystkim samodzielnie gospodarujesz swoim czasem, a powierzone zadania możesz wykonywać w momencie, który uznasz za najbardziej efektywny dla siebie. Taka elastyczność sprawdza się szczególnie u osób, które nie są w pełni dyspozycyjne, jak na przykład niepełnosprawni czy matki z małym dzieckiem. Umożliwia to swobodne pogodzenie codziennych obowiązków z karierą zawodową i pozwala uniknąć utrudnień wynikających na przykład z dojazdu do miejsca pracy.

Pracując z własnego mieszkania, oszczędzasz czas i nie tylko ten związany z dojazdem do biura, ale unikasz także odrywania Cię od pracy przez współpracowników. W ten sposób maksymalnie go wykorzystujesz i szybciej kończysz swoje zadania. Kolejnym aspektem jest spożywanie posiłków, które w domu możesz przyrządzić wcześniej i zjeść w kilka minut. Osoby pracujące w biurze zwykle poświęcają kilkadziesiąt minut na przerwę lunchową w pobliskiej restauracji. Co nie sprzyja ani efektywności, ani oszczędnościom finansowym.

Jak się wyróżnić działając w Internecie, czyli niskie koszty promocji dla pracodawcy

To, co wyróżnia każdą firmę to oczywiście wysokiej jakości produkt lub usługa, którą oferujesz. Warto spróbować też innych metod, które przyciągną klientów. W e-biznesie poza ofertą, ważny jest także marketing. I nie chodzi tutaj o niezwykle kosztowne reklamy radiowe i telewizyjne, a o proste triki, które pozwolą zostać zauważonym. Twoją kartą przetargową jest oczywiście internet, dlatego wykorzystaj jego siłę promując się w mediach społecznościowych, pozycjonując swoją markę w wyszukiwarce Google lub tworząc angażujące treści blogowe. Wchodzą w rolę eksperta, szybko zyskasz zaufanie potencjalnych klientów.

Innym sposobem na wzbudzenie zaufania jest wiarygodność, którą możesz zyskać decydując się na wirtualny adres. Siedziba firmy w prywatnym mieszkaniu nie prezentuje się profesjonalnie, a przede wszystkim nie przyciąga uwagi i zainteresowanych osób. Biuro wirtualne (Warszawa) w ramach usługi nie przekraczającej kilkudziesięciu złotych miesięcznie, oferuje Ci prestiżową lokalizację, w luksusowym wieżowcu i w samym centrum stolicy. Umieszczając go w sieci, na materiałach promocyjnych czy dokumentach – sprawiasz wrażenie rzetelnej firmy z wysokimi aspiracjami rynkowymi. Jak sam widzisz, praca zdalna to nie tylko wygoda, ale także proste i niedrogie sposoby skutecznej promocji.

skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon kontaktowy
ZOBACZ NA MAPIE

wirtualne biuro

Dokładny adres:

ul. Nowogrodzka 64/43

02-014 Warszawa

tel: +48 733 733 510

tel: +48 22 300 10 11

e-mail: kontakt@wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl

wirtualne-biuro-warszawa.eu

2020 © Wszystkie prawa zastrzeżone