Oszczędzanie w biznesie

Oszczędzanie w firmie zwykle wiąże się z masowymi zwolnieniami i cięciami budżetu. Warto pamiętać, że w każdym biznesie raz wiedzie się gorzej, a raz lepiej. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio szybka reakcja. Podpowiadamy, gdzie szukać oszczędności, by nie musieć zwalniać pracowników i przetrwać najtrudniejsze momenty.

Zrezygnuj z biura

Typowo biurową pracę można przenieść na tryb zdalny. W zależności od rodzaju wykonywanego biznesu możesz umożliwić pracownikom pracę z każdego miejsca na ziemi. Takie rozwiązanie sprawdzi się u copywriterów, grafików, twórców contentu czy programistów. Jeżeli prowadzisz agencję marketingową, SEO czy zajmujesz się pracą związaną z prowadzeniem social media i korzystanie z lokalu nie jest potrzebne, to warto postawić na wirtualne biuro w Warszawie. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo pieniędzy na wynajmie. Opłaty za lokal potrafią sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wybierając abonament roczny (adres wirtualny Warszawa) w najwyższym pakiecie, nie przekroczysz kwoty tysiąca złotych rocznie. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na szkolenia dla pracowników, nowy sprzęt czy premie. W razie konieczności spotkania z zespołem możesz wynająć salę konferencyjną. Zapłacisz jedynie za czas, w którym realnie korzystasz z pomieszczenia.

Korzystaj z okazji

Duże sumy potrafią pochłaniać zakupy biurowe – akcesoria piśmiennicze, papier, tonery do drukarek, a także usługi na przykład kurierskie czy telekomunikacyjne. Warto szukać ciekawych rozwiązań, które czasami pozwalają zaoszczędzić kilkaset złotych miesięcznie. Jeżeli już od dłuższego czasu operator nie zapewnia zniżek czy podnosi cenę, to rozejrzyj się za korzystniejszą opcją. To samo tyczy się dostawców mediów. Prąd i gaz mogą być tańsze, jeżeli poszukasz dostawcy, który zaoferuje niższe stawki. Wszelkie artykuły, niezbędne do prowadzenia biura, zamawiaj w hurtowniach – ceny będą niższe, a na jedno duże zamówienie czasami można otrzymać rabat. Zrezygnuj również z wszelkich faktur przysyłanych pocztą. Szybciej, wygodniej i oszczędniej będzie zamieć je na elektroniczne wersje.

Wszystko z głową – na czym nie warto oszczędzać

Wiele usług i ciekawych rozwiązań, które generują oszczędności, można wdrożyć praktycznie od razu. Nie warto jednak oszczędzać na sprzęcie do pracy i pracownikach. Niskiej jakości urządzenia, czy brak odpowiednich programów generują kolejne wydatki na naprawę i wydłużają czas pracy, a co za tym idzie, zmniejsza wydajność pracownika. Warto zadbać także o ubezpieczenie sprzętów – w razie konieczności naprawy unikniesz wysokich kosztów.

Zadowolony pracownik to dobrze wykonana praca. Dokładanie zadań i cięcia pensji przyniosą skutek odwrotny do zamierzonego. Warto zapewnić poczucie komfortu i bezpieczeństwa. By zaoszczędzić, najpierw trzeba zainwestować. Wprowadzanie innowacji należy przeprowadzać stopniowo. Inaczej sytuacja wygląd w przypadku kryzysu finansowego. Wówczas warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy wprowadzą radykalne działania wspomagające firmę.

skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon kontaktowy
ZOBACZ NA MAPIE

wirtualne biuro

Dokładny adres:

ul. Nowogrodzka 64/43

02-014 Warszawa

tel: +48 733 733 510

tel: +48 22 300 10 11

e-mail: kontakt@wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl

wirtualne-biuro-warszawa.eu

2020 © Wszystkie prawa zastrzeżone