Czy warto przejść na pracę zdalną?

Rozwój nowych technologii oraz aktualna sytuacja związana z pandemią spowodowały wzrost popularności pracy zdalnej. Polega ona na wykonywaniu obowiązków zawodowych poza siedzibą firmy. Pracownicy najczęściej pracują z domu, bądź wybierają kawiarnie lub specjalne przestrzenie, zapewniające komfort i sprzyjające warunki do pisania, wykonywania projektów czy udziału w spotkaniach biznesowych. Takie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Sprawdź, czy warto przejść na pracę zdalną.

Dla kogo praca zdalna?

Nie każdy zawód pozwala na wykonywanie swoich obowiązków z domu. Na pracę zdalną decydują się najczęściej freelancerzy, na przykład copywriterzy, graficy komputerowi czy programiści. Zajęcia, które ze spokojem można robić w domowym zaciszu to także redakcja, tłumaczenia i korekty tekstów, usługi księgowe oraz prowadzenie korepetycji. Taką formę często decydują się blogerzy oraz influencerzy. Wiele przedsiębiorców umożliwia swoim pracownikom wykonywanie obowiązków w trybie zdalnym w wymiarze pełnowymiarowym albo hybrydowym, czyli niektóre dni pracują w biurze, a resztę w domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zatrudnienie mogą znaleźć osoby niepełnosprawne, a także mieszkające za granicą czy w innym mieście bez konieczności przeprowadzki..

Zalety pracy zdalnej

Niewątpliwą zaletą pracy zdalnej jest oszczędność czasu i pieniędzy na dojazd do biura. Zadania realizujesz we własnym domowym zaciszu, co daje Ci możliwość jednoczesnego wykonywania obowiązków zawodowych i tych w mieszkaniu. Będąc freelancerem albo właścicielem firmy, zatrudniającej pracowników, ograniczasz koszty wynajmu biura. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na rozwój kompetencji albo zakup nowych laptopów i innych urządzeń przydatnych do pracy. Działalność możesz zarejestrować na prywatne dane lub skorzystać z usługi jaką jest adres wirtualny Warszawa. Prestiżową lokalizację będziesz mógł wykorzystać do promocji swojego biznesu oraz w korespondencji z partnerami i klientami. Dzięki temu podniesiesz swoją renomę i zbudujesz wizerunek rzetelnego przedsiębiorcy. Wirtualne biuro w Warszawie to doskonałe rozwiązanie jeżeli często wyjeżdżasz służbowo lub pracujesz zdalnie za granicą. W ramach usług możesz liczyć na odbiór listów i przesyłek. Nasi pracownicy powiadomią Cię o oczekującej korespondencji i będziesz mógł po nią przyjechać w dogodnym dla Ciebie czasie. Mogą również zeskanować i przesłać drogą mailową najważniejsze dokumenty.

Wady pracy zdalnej

Pracując w domu czasami trudno zachować ramy czasowe. Wykonując jednocześnie obowiązki zawodowe i domowe problemem może być skupienie się na jednej czynności, a przez to realizuje się ją znacznie dłużej. Wymagana jest duża determinacja, by praca była efektywna, a zadania dopiąć w określonym terminie. Potrzebne są odpowiednie warunki w postaci biurka, wygodnego krzesła oraz oświetlenie, które pracownik sam musi zorganizować. Problemem mogą być również inni domownicy, którzy niekoniecznie będą sprzyjać pracy w ciszy i skupieniu. Wadą wykonywania obowiązków zawodowych w domu jest także brak kontaktu z współpracownikami, którzy mogliby udzielać inspirujących rad i podzielić się specjalistyczną wiedzą, a przede wszystkim umilić czas w pracy.

Praca zdalna niesie ze sobą więcej zalet niż wad. Jednak nie dla wszystkich będzie dobrym rozwiązaniem. Jeżeli nie masz problemu z mobilizowaniem się do wykonywania obowiązków to śmiało możesz spróbować. Oszczędzaj czas na dojazdach oraz koszty wynajmu przestrzeni biurowej i inwestuj w rozwój swoich kompetencji oraz przedsiębiorstwa.

skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon kontaktowy
ZOBACZ NA MAPIE

wirtualne biuro

Dokładny adres:

ul. Nowogrodzka 64/43

02-014 Warszawa

tel: +48 733 733 510

tel: +48 22 300 10 11

e-mail: kontakt@wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl

wirtualne-biuro-warszawa.eu

2020 © Wszystkie prawa zastrzeżone