Zostań mobilnym specjalistą

Podjęcie decyzji o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej powinno być przemyślane i dokładnie zaplanowane. Coraz większą popularnością cieszą się mobilni specjaliści, którzy dojeżdżają do klienta i wykonują określony zestaw usług w domowym zaciszu. Jakość oferowanych usług nie powinna odbiegać od tych w salonie. Jak zostać mobilnym specjalistą?

Zawody, które wychodzą poza lokal

Praca poza standardowym lokalem ma swoje wady i zalety. W zależności od profesji, którą chcesz się trudnić, musisz zaopatrzyć się w niezbędne produkty i sprzęty. Mobilne usługi oferują fryzjerzy, kosmetolodzy, stylistki paznokci, a także kosmetyczki. Dojazd do klienta wymaga posiadania prawa jazdy i uzbrojenia się w czas, szczególnie w godzinach szczytu. W tym przypadku odpada koszt wynajmu lokalu oraz jego wyposażenia, zatrudnienia personelu czy opłat za media. Zaletą pracy jako mobilny specjalista jest możliwość zorganizowania sobie czasu pracy wedle własnych potrzeb – pracujesz wtedy, kiedy masz taką możliwość. Dużą rolę w prowadzeniu takiej działalności odgrywa również odpowiednia organizacja. Układając grafik, należy pamiętać, by doliczyć ewentualne korki czy większą odległość. Na początku możesz prowadzić swoją działalność poza standardowymi godzinami pracy – dzięki temu zarobione pieniądze możesz zainwestować i stopniowo poszerzać ofertę.

Jak założyć mobilny biznes?

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na pracę jako mobilny specjalista, czy jednak wolisz prowadzić gabinet stacjonarnie, to konieczne będzie dopełnienie formalności związanych z zakładaniem działalności. Obowiązkowa będzie rejestracja biznesu. W tym celu musisz wypełnić odpowiedni wniosek, w którym podasz niezbędne dane takie jak nazwa czy adres. W przypadku działalności jednoosobowej zwykle jest to domowy adres. Jeżeli chcesz uniknąć umieszczania prywatnych danych postaw na usługi wirtualne biuro Warszawa Śródmieście. Dzięki temu Twoja korespondencja zostanie przeskanowana i wysłana na maila, a wszelkie dokumenty i listy odebrane. Koszt wykupienia pakietu to zaledwie kilkadziesiąt złoty miesięcznie, a korzystając z opcji rocznej opłaty z góry, nie musisz pamiętać o regulowaniu comiesięcznych płatności. Biuro wirtualne Warszawa Ochota pozwala uzyskać każdemu przedsiębiorcy adres w stolicy, który może wykorzystać na przykład na wizytówkach czy w social mediach. Po dopełnieniu wszelkich formalności i zakupie niezbędnych sprzętów możesz zaczynać zarabiać.

W zależności od rodzaju działalności, którą chcesz prowadzić, potrzebne będą odpowiednie narzędzia, urządzenia, czy jednorazowe produkty. Nie warto oszczędzać na ich jakości i wybierać najtańszych. Słaba jakość wykonanej usługi, do której przyczynią się nieodpowiednie przybory, sprawi, że klient nie skorzysta ponownie z Twojej pomocy. Na start warto wybierać średniej klasy elementy, by później móc oferować w pełni profesjonalne usługi. Zadbaj również o samorozwój – korzystaj z kursów, zdobywaj wiedzę i nowe umiejętności, na których w przyszłości z pewnością zarobisz.

skontaktuj się z nami

Imię i nazwisko
E-mail
Telefon kontaktowy
ZOBACZ NA MAPIE

wirtualne biuro

Dokładny adres:

ul. Nowogrodzka 64/43

02-014 Warszawa

tel: +48 733 733 510

tel: +48 22 300 10 11

e-mail: kontakt@wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl

wirtualne-biuro-warszawa.eu

2020 © Wszystkie prawa zastrzeżone